Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Ultrasonografia w fizjoterapii i rehabilitacji

Kurs Ultrasonografii w Fizjoterapii i Rehabilitacji umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności pracy z ultrasonografem w celu uzyskania dodatkowych kompetencji z zakresu diagnostyki stosowanej w praktyce terapeutycznej. Szkolenie ma charakter teoretyczno- praktyczny i pozwala poznać zasady działania ultrasonografu, sposób prawidłowego wykonania badania oraz co najważniejsze nabyć umiejętności interpretacji otrzymanych wyników.

Badanie USG w obecnych czasach zyskuje dużą wartość ze względu na dokładność i wielowymiarowość diagnostyki. Dzięki wykorzystaniu ultrasonografii terapeuta jest w stanie dokonać dokładnej oceny funkcjonalnej narządu ruchu pacjenta i ułożyć odpowiedni program rehabilitacji. Niejednokrotnie badanie podmiotowe i przedmiotowe, stanowiące podstawę diagnostyki, wymagają uzupełnienia metodą obrazową. W takich sytuacjach ultrasonograf sprawdza się najlepiej, ponieważ jest bezpieczny, nieinwazyjny, powszechnie dostępny i stosunkowo tani w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku metodami obrazowymi.

Kurs Ultrasonografii w Fizjoterapii i Rehabilitacji skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków medycyna i fizjoterapia, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu diagnostyki i nabyć umiejętność zastosowania ultrasonografu w praktyce.

 

 

Autorem i prowadzącym szkolenie jest
mgr Maciej Kusiak.

Specjalista w fizjoterapii pourazowej i ortopedycznej w zakresie schorzeń narządu ruchu oraz kręgosłupa. Doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl